Category:Bezikovo

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Bezikovo (hu); Bezikowo (pl); Bezikovo (sh); Bezikovo (fr); Безиково (bg); Bezikova (sq); Bezikovo (nan); Безиково (mk); Безиково (sr) Dorf in Nordmazedonien (de); село в Північній Македонії (uk); település Macedóniában (hu); fshat në Maqedoni (sq); village in Macedonia (en); قرية في مقدونيا (ar); село во Општина Кочани (mk); dorp in Noord-Macedonië (nl)
Безиково 
село во Општина Кочани
Поглед на Безиково.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело,
населено место
Наоѓалиште Општина Кочани, Македонија
Население
  • 392 (1948)
  • 625 (1953)
  • 469 (1961)
  • 352 (1971)
  • 146 (1981)
  • 33 (1991)
  • 30 (1994)
  • 8 (2002)
Надморска висина
  • 800 m
  • 950 m
41° 58′ 04,92″ СГШ, 22° 32′ 08,07″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

S

Податотеки во категоријата „Bezikovo“

Прикажани се 3 од вкупно 3 податотеки во категоријата.