Category:Bibliothèque nationale de France

Од Wikimedia Commons
Прејди на: содржини, барај
Национална библиотека на Франција Врска кон инфокутијата за установата wikidata:Q193563
France, Paris, Bibliothèque nationale de France, site Richelieu, salle ovale.jpg
Изворен назив Bibliothèque Nationale de France
Место Париз
Координати 48° 50′ 01″ СГШ, 2° 22′ 33″ ИГД Link to OpenStreetMap  Link to Google Maps
Основана
Портал http://www.bnf.fr
Нормативна контрола

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

 

B

N

Страници во категоријата „Bibliothèque nationale de France“

Прикажани се 4 од вкупно 4 страници во категоријата.

Податотеки во категоријата „Bibliothèque nationale de France“

Прикажани се 42 од вкупно 42 податотеки во категоријата.