Category:Bigla

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Бигла 
село во Општина Делчево
Село Бигла (1).jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Е село
Тековно наоѓалиштеОпштина Делчево, Македонија
Население
  • 274 (2002)
Надморска висина
  • 722 м
  • 803 м
41° 57′ 25,92″ СГШ, 22° 40′ 27,84″ ИГД
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Bigla (hu); Бигла (sv); Bigla (nan); Bigla (sh); Бигла (ceb); Бигла (село) (bg); Bigla (fr); Biglla (sq); Bigla (nl); Бигла (mk); Бигла (sr) település Macedóniában, Delcsevo községben (hu); Dorf in Nordmazedonien (de); village in Macedonia (en); fshat në Maqedoni (sq); قرية في مقدونيا (ar); село во Општина Делчево (mk); dorp in Noord-Macedonië (nl)

Податотеки во категоријата „Bigla“

Прикажани се 3 од вкупно 3 податотеки во категоријата.