Category:Bismarck Archipelago

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Бизмарков Архипелаг 
Karta PG Bismarck Archipelago.PNG
архипелаг северно од Нова Гвинеја
Wikipedia-logo-v2.svg Википедија
Еостровска група
Тековно наоѓалиштеТихи Океан, German New Guinea, Австралија
Се состои од
Површина
  • 49.700 квадратен километар
Нормативна контрола
VIAF: 234151016
GND-ознака: 4080417-3
Википодатоци

3° 48′ 31,36″ ЈГШ, 149° 01′ 35,8″ ИГД

Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 8 поткатегории од вкупно 8.

A

D

E

F

N

U

Податотеки во категоријата „Bismarck Archipelago“

Прикажани се 38 од вкупно 38 податотеки во категоријата.