Category:Bitovo

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Битово 
село во Општина Македонски Брод
Bitovo-MK.JPG
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело,
населено место
Тековно наоѓалиште Општина Македонски Брод, Југозападен регион, Македонија
Население
  • 63 (2002)
Надморска висина
  • 1.180 м
41° 44′ 44,88″ СГШ, 21° 04′ 50,88″ ИГД
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Bitovo (hu); Bitovo (ceb); Bitovo (nan); Бітово (uk); Bitovo (nl); Bitovo (fr); Битово (bg); Bitovo (en); Bitovo (sv); Bitova (sq); Bitovo (sh); Битово (mk); Битово (sr) Siedlung in Nordmazedonien (de); fshat në Maqedoni (sq); village in Macedonia (en); قرية في مقدونيا (ar); село во Општина Македонски Брод (mk); stad in Noord-Macedonië (nl) Bitovë (sq)

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

S

Податотеки во категоријата „Bitovo“

Прикажани се 8 од вкупно 8 податотеки во категоријата.