Category:Blace, Skopje

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Блаце 
village in Petrovec Municipality, North Macedonia
S.Blace-MKD.JPG
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело,
населено место
Тековно наоѓалиште Општина Петровец, Вардарски регион, Македонија
Население
  • 369 (1948)
  • 400 (1953)
  • 282 (1961)
  • 150 (1971)
  • 60 (1981)
  • 41 (1991)
  • 31 (1994)
  • 29 (2002)
Надморска висина
  • 400 м
41° 54′ 00″ СГШ, 21° 42′ 00″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци
Блаце (Петровец) (sr); Блаце (bg); Blatsé (Petrovets) (fr); Bllaca (Petrovecit) (sq); Blace (en); Blatsé (nan); Блаце (mk); Blace (sh) Siedlung in Nordmazedonien (de); village in Petrovec Municipality, North Macedonia (en); fshat në Maqedoni (sq); قرية في مقدونيا (ar); village in Petrovec Municipality, North Macedonia (en); dorp in Noord-Macedonië (nl) Bllaca (Shkup) (sq)

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

G

Податотеки во категоријата „Blace, Skopje“

Прикажани се 5 од вкупно 5 податотеки во категоријата.