Category:Bohula

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Бохула 
село во Општина Кавадарци
Сретсело во Бохула.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Е село,
населено место
Тековно наоѓалиштеОпштина Кавадарци, Вардарски регион, Македонија
Население
  • 28 (2002)
Надморска висина
  • 900 м
41° 17′ 17,16″ СГШ, 22° 09′ 42,12″ ИГД
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
ბოხულა (ka); Бохуља (sr); Bohoula (fr); Бохула (bg); Bohulla (sq); Bohoula (nan); Бохула (mk); Bohula (sh) Siedlung in Nordmazedonien (de); village in Macedonia (en); fshat në Maqedoni (sq); قرية في مقدونيا (ar); село во Општина Кавадарци (mk); dorp in Noord-Macedonië (nl) Боула (mk)

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

A

Податотеки во категоријата „Bohula“

Прикажани се 9 од вкупно 9 податотеки во категоријата.