Category:Borders of the Czech Republic

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>Fronteras de la República Checa; チェコの国境; frontières de la Tchéquie; 체코의 국경; státní hranice Česka; granice Czech; גבולות צ'כיה; den tsjekkiske riksgrensa; frontera de Txèquia; grens van Tsjeggië; Grenze der Tschechischen Republik; Tšekin raja; border of the Czech Republic; граница Чехии; border of the Czech Republic; державний кордон Чехії; czech borders; den tsjekkiske landegrensa; державний кордон Республіки Чехія; кордон Чехії; Frontières de la République Tchèque</nowiki>
border of the Czech Republic 
Grenze.JPG
Подигање податотека
Е
Наоѓалиште
  • Чешка
Се состои од
Претходник
  • Czechoslovakia borders
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 7 поткатегории од вкупно 7.