Category:Bore Angelovski

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Боре Ангеловски 
actor
3. Bore angelovski vo ulogata na Debeliot brodolomnik.jpg
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Датум на раѓање25 февруари 1944
Велес
Датум на смрт14 јуни 2009
Велес
  • природен причинител
Занимање
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Bore Angelovski (fr); Боре Ангеловскі (uk); Bore Angelovski (en); Боре Ангеловски (bg); Боре Ангеловски (mk); Bore Angelovski (nl) actor (en); actor (en)

Податотеки во категоријата „Bore Angelovski“

Прикажани се 9 од вкупно 9 податотеки во категоријата.