Category:Botanischer Garten Freiburg

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Местопол. на објектот48° 00′ 34″ СГШ, 7° 51′ 26″ ИГД Kartographer map based on OpenStreetMap.Карта на сите координати од: OpenStreetMap - Google Земја - Proximityrama Edit coordinates on Wikidatainfo
Фрајбуршка ботаничка градина 
botanical garden
Botanischer Garten Freiburg 2.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Еботаничка градина
Тековно наоѓалиште Фрајбург, Баден-Виртемберг, Германија
48° 00′ 34,92″ СГШ, 7° 51′ 29,88″ ИГД
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Jardín Botánico de la Universidad de Friburgo (es); Freiburg Botanical Garden (en); Фрајбуршка ботаничка градина (mk); Botanischer Garten Freiburg (de) botanical garden (en); botanical garden (en) Jardin Botánico de la Universidad de Friburgo, Jardín Botanico de la Universidad de Friburgo, Jardin Botanico de la Universidad de Friburgo (es)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 6 поткатегории од вкупно 6.

Податотеки во категоријата „Botanischer Garten Freiburg“

Прикажани се 200 од вкупно 355 податотеки во категоријата.

(претходна страница) (следна страница)(претходна страница) (следна страница)