Category:Botun Monastery

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Црква „Св. Богородица“ - Ботун (нова) (mk); Botun Monastery (en) црква во селото Ботун (mk); كنيسة في جمهورية مقدونيا (ar); Kirchengebäude in Nordmazedonien (de); kerkgebouw in Noord-Macedonië (nl)
Црква „Св. Богородица“ - Ботун (нова) 
црква во селото Ботун
Викиекспедиција Дебарца 14.jpg
Подигање податотека
Е
Наречено по
Посветено на
Наоѓалиште
Епархија
  • Дебарско-кичевска епархија
Вероисповед
41° 17′ 08″ СГШ, 20° 46′ 47″ ИГД
Нормативна контрола
РезонаторСколијаPetScanстатистикаWikiMapМестоположбеникKML-податотекаWikiShootMeOpenStreetMapПребарај прикажано
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Botun Monastery“

Прикажани се 7 од вкупно 7 податотеки во категоријата.