Category:Brždani

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Брждани 
село во Општина Кичево
Викиекспедиција во Копачка 151.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело,
населено место
Тековно наоѓалиште Општина Кичево, Југозападен регион, Македонија
Население
  • 162 (2002)
Надморска висина
  • 733 м
41° 26′ 48,12″ СГШ, 20° 54′ 24,84″ ИГД
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Брждани (sr); Бърждани (bg); Brzsdani (hu); Brždani (sh); Brždani (en); Bërzhdani (sq); Брждани (mk); Brždani (nl) село во Општина Кичево (mk); قرية في جمهورية مقدونيا (ar); Siedlung in Nordmazedonien (de); dorp in Noord-Macedonië (nl) Бръждани, Брждани (bg)

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

N

Податотеки во категоријата „Brždani“

Прикажани се 6 од вкупно 6 податотеки во категоријата.