Category:Brajčino

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Брајчино 
село во Општина Ресен
Викиекспедиција Преспа 93.jpg
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Е село
Тековно наоѓалиштеОпштина Ресен, Македонија, Балкански Полуостров
Население
  • 134 (2002)
Надморска висина
  • 1.011 м

40° 54′ 23,04″ СГШ, 21° 09′ 33,12″ ИГД

Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Braytchino (fr); Brajčino (ceb); Braytchino (nan); Brajčino (sh); Brajčino (nl); Брайчино (bg); Brajčino (en); Brajcsino (hu); Bratuçina (sq); Brajčino (sv); Брајчино (mk); Брајчино (sr) village in Macedonia (en); село во Општина Ресен (mk); fshat në Maqedoni (sq); قرية في مقدونيا (ar); селище в Република Македония (bg); dorp in Resen, Macedonië (nl) Brajcino (nl)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 5 поткатегории од вкупно 5.

B

N

P

W

Податотеки во категоријата „Brajčino“

Прикажани се 43 од вкупно 43 податотеки во категоријата.