Category:Building on the Orce Nikolov Street no.115, Skopje

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>Building on the Orce Nikolov Street no.115, Skopje; Зграда на ул. „Орце Николов“ бр. 115, Скопје; house and cultural heritage site in Debar Maalo, Skopje; куќа и споменик на културата во Дебар Маало, Скопје</nowiki>
Зграда на ул. „Орце Николов“ бр. 115, Скопје 
куќа и споменик на културата во Дебар Маало, Скопје
Подигање податотека
Е
Наоѓалиште
На адресата
  • ул. „Орце Николов“ бр. 115
Карта42° 00′ 06,68″ СГШ, 21° 25′ 11,9″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Building on the Orce Nikolov Street no.115, Skopje“

Прикажани се 2 од вкупно 2 податотеки во категоријата.