Category:Capitals in South America

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 14 поткатегории од вкупно 14.

A

  • [<b>+</b>] Asunción(20 К, 1 С, 293 П)

B

  • [<b>+</b>] Bogotá(26 К, 1 С, 31 П)
  • [<b>+</b>] Brasília(37 К, 1 С, 1.055 П)
  • [<b>+</b>] Buenos Aires(32 К, 4 С, 1.038 П)

C

  • [<b>+</b>] Caracas(46 К, 1 С, 1.121 П)

G

L

M

P

Q

  • [<b>+</b>] Quito(25 К, 1 С, 681 П)

S