Category:Church of the Ascension of Christ (Creševo)

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Црква „Вознесение Христово“ - Црешево 
црква во селото Црешево
Црквата „Св. Спас“ во с. Црешево.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Ецрква
Посветено на
Тековно наоѓалиште Црешево, Општина Гази Баба, Скопски регион, Македонија
42° 03′ 18″ СГШ, 21° 30′ 36″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци
Црква „Вознесение Христово“ - Црешево (mk); Свети Спас (Црешево) (bg) Kirchengebäude in Nordmazedonien (de); church building in Cresevo, North Macedonia (en); كنيسة في جمهورية مقدونيا (ar); црква во селото Црешево (mk); kerkgebouw in Noord-Macedonië (nl) Црква „Св. Спас“ - Црешево (mk)

Податотеки во категоријата „Church of the Ascension of Christ (Creševo)“

Прикажани се 4 од вкупно 4 податотеки во категоријата.