Category:Church of the Presentation of the Theotokos (Bukovo)

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>Church of the Presentation of the Theotokos; Въведение Богородично (Буково); Црква „Воведение на Пресвета Богородица“ - Буково; church building in Bitola Municipality, North Macedonia; црква во селото Буково; Kirchengebäude in Nordmazedonien; kerkgebouw in Noord-Macedonië</nowiki>
Црква „Воведение на Пресвета Богородица“ - Буково 
црква во селото Буково
Подигање податотека
Е
Наречено по
НаоѓалиштеБуково, Општина Битола, Македонија
Епархија
Создадено
  • 1927
Вероисповед
Карта40° 59′ 35″ СГШ, 21° 20′ 04″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Church of the Presentation of the Theotokos (Bukovo)“

Прикажани се 3 од вкупно 3 податотеки во категоријата.