Category:Church of the Theotokos (Tepavci)

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>Saint Mary Church, Tepavci; Света Богородица (Тепавци); Рождество на Пресвета Богородица; црква во Тепавци, Битолско; church building in Novaci Municipality, North Macedonia; Св. Богородица</nowiki>
Рождество на Пресвета Богородица 
црква во Тепавци, Битолско
Подигање податотека
Е
Наречено по
НаоѓалиштеТепавци, Општина Новаци, Македонија
Епархија
Вероисповед
Карта40° 59′ 34,7″ СГШ, 21° 33′ 34,6″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Church of the Theotokos (Tepavci)“

Оваа категорија содржи само една податотека.