Category:Cities in Peru

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

 

*

A

C

H

I

  • [+] Ica(16 К, 78 П)
  • [+] Iquitos(15 К, 1 С, 134 П)

J

L

  • [+] Lima(26 К, 3 С, 272 П)

P

  • [+] Paita(2 К, 12 П)
  • [+] Pisco, Peru(2 К, 41 П)
  • [+] Piura(12 К, 1 С, 84 П)
  • [+] Pucallpa(18 К, 1 С, 65 П)
  • [+] Puno(12 К, 1 С, 162 П)

R

S

T

Податотеки во категоријата „Cities in Peru“

Прикажани се 3 од вкупно 3 податотеки во категоријата.