Category:Cities in Silesian Voivodeship

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Q10960977 
Нормативна контрола
Википодатоци
Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 73 поткатегории од вкупно 73.

 

B

C

D

G

 • [<b>+</b>] Gliwice(30 К, 1 С, 1 П)

I

 • [<b>+</b>] Imielin(2 К, 15 П)

J

K

L

M

O

P

R

S

T

 • [<b>+</b>] Tarnowskie Góry(19 К, 1 С, 47 П)
 • [<b>+</b>] Toszek(13 К, 1 С, 16 П)
 • [<b>+</b>] Tychy(36 К, 1 С, 328 П)

U

 • [<b>+</b>] Ustroń(14 К, 1 С, 35 П)

W

Z

 • [<b>+</b>] Zabrze(30 К, 1 С, 19 П)
 • [<b>+</b>] Zawiercie(6 К, 1 С, 99 П)

Ł

Ś

Ż

 • [<b>+</b>] Żarki(5 К, 61 П)
 • [<b>+</b>] Żory(11 К, 1 С, 3 П)
 • [<b>+</b>] Żywiec(17 К, 1 С, 102 П)

Страници во категоријата „Cities in Silesian Voivodeship“

Оваа категорија содржи само една страница.