Category:Conflicts in 1990

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Wars, battles, and rebellions occurring in the year 1990.

Big battle symbol.svg 1990s conflicts: 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999
<nowiki>1990 in military history; 1990 in military history; Krigsåret 1990; military-related events during the year of 1990; military-related events during the year of 1990; militärrelaterade händelser under år 1990</nowiki>
1990 in military history 
military-related events during the year of 1990
Подигање податотека
Е
  • events in a specific year or time period
Миг во времето
  • 1990
Претходи
Следи
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

G