Category:Coptic churches

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Internationalization
<nowiki>храм Коптской православной церкви; Coptic Orthodox church building; Копцкая праваслаўная царква; Coptic Orthodox church building; chiesa copta; building used by Coptic Orthodox Christians; building used by Coptic Orthodox Christians; edificio religioso della Chiesa ortodossa copta; Coptic Orthodox church</nowiki>
Coptic Orthodox church building 
building used by Coptic Orthodox Christians
Подигање податотека
Поткласа на
Вероисповед
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 4 поткатегории од вкупно 4.

Податотеки во категоријата „Coptic churches“

Прикажани се 8 од вкупно 8 податотеки во категоријата.