Category:Country musicians

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>musicista country; musicien de country; исполнитель кантри; Country-Musiker; Country-Musiker; ceoltóir tíre; ilewydh pow; countrymusiker; muzician country; músic de country; Country-Musiker; μουσικός της κάντρι; countrymusiker; countrymusikar; מוזיקאי קאונטרי; موسيقي كانتري; country musician; countrymusiker; country glasbenik; countrymusikkár; country musician; country musician; country musician; country zenész; Person, die Country-Musik spielt; musiker som spelar countrymusik; musikar som speler country; musiker som spiller country; музыкант, играющий кантри-музыку; Person, die Country-Musik spielt; Person, die Country-Musik spielt; musician who plays country music; musician who plays country music; موسيقي مشهور بعزف موسيقى الكانتري; musician who plays country music; musician who plays country music; Country-Musikerin; Country-Musikerin; musicienne de country; chanteur country; chanteur de country; chanteuse country; chanteuse de country; musicien country; musicienne country; country-musikkár; country music performer; C&W artist; country artist; country & western artist; country & western musician; country and western musician; køntrimusikar; køntrimusiker; Country Musiker; Countrymusiker; Country-Musikerin; Country Musikerin; Countrymusikerin</nowiki>
country musician 
musician who plays country music
Подигање податотека
Е
Поткласа на
Нормативна контрола
Википодатоци Q66763670
GND-ознака: 4282776-0, 4337120-6
LCCN: sh85033472
BNF: 120014928
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 19 поткатегории од вкупно 19.

*

+

A

B

C

D

K

M

N

R

S

Податотеки во категоријата „Country musicians“

Прикажани се 115 од вкупно 115 податотеки во категоријата.