Category:Cricket in Wales

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>cricket in Galles; críquet en Gales; cricket au pays de Galles; cricket in Wales; cricket i Wales; kriketo en Kimrio; cricket in Wales; Cricket in Wales; översikt över cricket i Wales; overview of the sport of cricket in Wales; overview of the sport of cricket in Wales; Wales cricket</nowiki>
cricket in Wales 
overview of the sport of cricket in Wales
Подигање податотека
Е
  • спорт на географско подрачје
НаоѓалиштеВелс
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 8 поткатегории од вкупно 8.

Податотеки во категоријата „Cricket in Wales“

Прикажани се 26 од вкупно 26 податотеки во категоријата.