Category:Cristiano Salerno

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Кристијано Салерно 
италијански велосипедист
Volta Catalunya 2013. Cristiano Salerno al podi (muntanya).JPG
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Датум на раѓање18 февруари 1985
Империја
Државјанство
Занимање
  • велосипедист
Нормативна контрола
Blue pencil.svg

Податотеки во категоријата „Cristiano Salerno“

Прикажани се 5 од вкупно 5 податотеки во категоријата.