Category:Croatian language

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Internationalization
English: Croatian language
Esperanto: Kroata lingvo
Français : Langue croate
Hrvatski: Hrvatski jezik
Македонски: хрватски јазик
Русский: хорватский язык
Українська: Хорватська мова
Category Croatian language on sister projects:
Wikipedia Wikipedia

en:  hr:  mk:  uk:  
See more at interwikilinks (?)
Croatian language

WiktionaryWiktionaryWiktionary
Wiktionary

ca:  cs:  en:  et:  fr:  hr:  ja:  ru:  uk:  vi:  
Croatian language

Wikiquote
Wikiquote


Croatian language

Wikibooks
Wikibooks


Croatian language

Wikisource
Wikisource


Croatian language

Commons
Commons
хрватски јазик 
Novak.jpg
South Slavic language
Wikipedia-logo-v2.svg Википедија
Ејазик
Поткласа наСрпскохрватски јазик
Е дел одјужнословенски јазици,
Српскохрватски јазик
Тековно наоѓалиштеХрватска, Босна и Херцеговина, Србија, Црна Гора, Австрија, Унгарија, Италија, Романија, Словачка, Словенија, Чешка
ISO 639-1
Нормативна контрола
GND-ознака: 4033245-7
BNE-број: XX540078
Википодатоци
Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 12 поткатегории од вкупно 12.

D

G

H

L

M

N

P

W

Страници во категоријата „Croatian language“

Прикажани се 6 од вкупно 6 страници во категоријата.

Податотеки во категоријата „Croatian language“

Прикажани се 87 од вкупно 87 податотеки во категоријата.