Category:Culture of Romania

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>Cultura della Romania; Románia kultúrája; cultura de Romania; rumänische Kultur; cultura da Romênia; 羅馬尼亞文化; Википедија:Вики гимназијалац/Букурешт; Cultura României; ルーマニアの文化; Культура Румынии; Romania kulttuur; Kultur i Rumänien; Kultura Rumunii; cultura de Rumania; cultuur van Roemenië; Budaya Rumania; romanialainen kulttuuri; culture de la Roumanie; Romania kultur; culture of Romania; culture od romania; culture of Romania; Romania kultuvra; pattern of human activity and symbolism associated with Romania and its people; pattern of human activity and symbolism associated with Romania and its people; Cultura de Rumanía; cultura rumana; Kultur Rumäniens; Romanian culture; culture in Romania; Romania culture; Cultura Română; Cultura românească; Cultura Romaniei; cultuur in Roemenië</nowiki>
culture of Romania 
pattern of human activity and symbolism associated with Romania and its people
Подигање податотека
Е
Дел од тематската целина
Наоѓалиште
  • Романија
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци
Flag of Romania.svg
Романија
Culture by country in Европа:

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 69 поткатегории од вкупно 69.

A

C

D

G

H

I

L

M

O

Q

S

T

W