Category:Cvilance

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Tsvilantsé (fr); Tsvilantsé (nan); Cvilance (sh); Cvilance (nl); Цвиланце (bg); Cvilanci (sq); Cvilance (sr-el); Cvilance (en); Цвиланце (sr-ec); Цвиланце (mk); Цвиланце (sr) poble de Macedònia del Nord (ca); fshat në Maqedoni (sq); Dorf in Nordmazedonien (de); село в Північній Македонії (uk); village in North Macedonia (en); قرية في مقدونيا (ar); село во Општина Старо Нагоричане (mk); dorp in Noord-Macedonië (nl) Цвиланци (bg)
Цвиланце 
село во Општина Старо Нагоричане
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело
Наоѓалиште Општина Старо Нагоричане, Македонија
Население
  • 162 (1948)
  • 186 (1953)
  • 181 (1961)
  • 158 (1971)
  • 131 (1981)
  • 82 (1991)
  • 60 (1994)
  • 52 (2002)
Надморска висина
  • 531 m
42° 12′ 41,392″ СГШ, 21° 56′ 25,912″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Cvilance“

Оваа категорија содржи само една податотека.