Category:Cycling in Switzerland

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ciclismo en Suiza (es); cyclisme en Suisse (fr); Kolarstwo w Szwajcarii (pl); Wielersport in Zwitserland (nl); ciclisme a Suïssa (ca); Radsport in der Schweiz (de); ciclismo da Suíça (pt); cycling in Switzerland (en); biciklado en Svislando (eo); cycling in Switzerland (en); ciclismo in Svizzera (it) cyclist activity in Switzerland (en); cyclist activity in Switzerland (en)
cycling in Switzerland 
cyclist activity in Switzerland
Подигање податотека
Еспорт на географско подрачје
Наоѓалиште Швајцарија
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 17 поткатегории од вкупно 17.

Податотеки во категоријата „Cycling in Switzerland“

Оваа категорија содржи само една податотека.