Category:Džidimirci, Negotino

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џидимирци 
село во Неготинско
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело,
населено место
Тековно наоѓалиште Општина Неготино, Вардарски регион, Македонија
Население
  • 186 (1948)
  • 404 (1953)
  • 174 (1961)
  • 0 (1971, 1981, 1991, 1994, 2002)
Надморска висина
  • 160 м
41° 33′ 02,16″ СГШ, 22° 03′ 24,84″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци
ჯიდიმირცი (ნეგოტინოს თემი) (ka); Џидимирци (sr); Djidimirtsi (fr); Джидимирци (Община Неготино) (bg); Xhidimirci (Negotinë) (sq); Djidimirtsi (nan); Џидимирци (mk); Džidimirci (sh) Siedlung in Nordmazedonien (de); village in Macedonia (en); fshat në Maqedoni (sq); قرية في مقدونيا (ar); село во Неготинско (mk); dorp in Noord-Macedonië (nl)

Податотеки во категоријата „Džidimirci, Negotino“

Оваа категорија содржи само една податотека.