Category:Demographics of Mozambique

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Демографија на Мозамбик 
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Едемографија
Нормативна контрола
Edit infobox data on Wikidata
მოზამბიკის დემოგრაფია (ka); démographie du Mozambique (fr); דמוגרפיה של מוזמביק (he); Населення Мозамбіку (uk); Население на Мозамбик (bg); Demografia de Moçambic (ca); Демографија на Мозамбик (mk); Demografie von Mosambik (de); Demografia de Moçambique (pt); demographics of Mozambique (en); Население Мозамбика (ru); 莫三比克公民 (zh); Mozambiques demografi (da) 莫三比克人口 (zh)

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

P

Податотеки во категоријата „Demographics of Mozambique“

Прикажани се 4 од вкупно 4 податотеки во категоријата.