Category:Demographics of Zambia

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
demografía de Zambia (es); démographie de la Zambie (fr); Население Замбии (ru); demografia da Zâmbia (pt); Население на Замбия (bg); Zambijos demografija (lt); ザンビアの人口統計 (ja); 赞比亚人口统计 (zh-hans); Населення Замбії (uk); demografie van Zambia (nl); 尚比亞人口統計 (zh-hant); 赞比亚人口统计 (zh-cn); demografie van Zambië (af); 잠비아의 인구 (ko); demographics of Zambia (en); דמוגרפיה של זמביה (he); Демографија на Замбија (mk); 尚比亞公民 (zh) conjunto de características, dinámica, estructura y evolución de la población de Zambia (es); demographics of country (en); demographics of country (en) Замбийцы (ru); demografia de Zambia (es); 尚比亞人口, 赞比亚人口 (zh); démographie en Zambie (fr)
Демографија на Замбија 
demographics of country
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Еdemographics of country or region
Поткласа наdemographics of Africa
Наоѓалиште Замбија
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

Податотеки во категоријата „Demographics of Zambia“

Прикажани се 5 од вкупно 5 податотеки во категоријата.