Category:Designers of firearms

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>diseñador de armas de fuego; concepteur d'armes à feu; vapenkonstruktör; Diseñador d'armes de fueu; разработчик огнестрельного оружия; konstruktor orožja; firearms designer; مصمم أسلحة نارية; firearms designer; våben-designer; Persona que diseña armas de fuego; oseba, ki izdeluje in oblikuje orožje; person who designs firearms; person who designs firearms; oblikovalec orožja</nowiki>
firearms designer 
person who designs firearms
Подигање податотека
Е
Поткласа на
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 39 поткатегории од вкупно 39.

B

C

D

E

F

G

L

M

R

S

T

Š

Податотеки во категоријата „Designers of firearms“

Прикажани се 12 од вкупно 12 податотеки во категоријата.