Category:Devanagari pronunciation

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Nuvola apps important.svg
Поднесено е барање за бришење на оваа страница или податотека. За да го продискутирате ова, одете тука.
Не ја остранувајте оваа ознака сè додека барањето не е затворено.

Причина за барањето: There is no single pronunciation of devanagari symbols.
Ако предлошкава е поставена бидејќи сте стиснале на „Предложи за бришење“ (Nominate for deletion) во левото мени, проверете дали се создадени сите неопходни страници. Ако не се создадени по неколку минути, или пак ако сте ја поставиле предлошкава рачно, тогаш треба да ги преземете следните чекори:
  1. Одете на потстраницата за барања за бришење, и вметнете го следниов код:
    {{subst:delete2|image=Files in Category:Devanagari pronunciation|reason=There is no single pronunciation of devanagari symbols. --~~~~}}
  2. Одете на дневникот на барања за бришење и вметнете го следниов код на дното:
    {{subst:delete3|pg=Files in Category:Devanagari pronunciation}}
  3. Известете го подигачот на податотеката или создавачот на страницата со тоа што ќе до вметнете следниов код во неговата страница за разговор:
    {{subst:idw|Category:Devanagari pronunciation|Files in Category:Devanagari pronunciation}} --~~~~
  4. Покрај ова, препорачливо е да проверите кои проекти ја користат податотеката и потоа да ја отстраните, и ако е можно, да ја замените со подобра податотека.

За групни бришења: Ако сакате да предложите неколку поврзани слики, тогаш поднесете барање за групно бришење со тоа што рачно ќе додадете {{delete|причина|име_на_групата}} на секоја од страниците и потоа ќе ги проследите горенаведените чекори. (Помош за групни барања)


Напомена: Оваа предлошка е наменета за барања кои треба прво да се продискутираат за да можат да се избришат. За брзи бришења, можете да користите {{speedy|причина}}.Afrikaans | العربية | azərbaycanca | беларуская (тарашкевіца)‎ | বাংলা | català | čeština | dansk | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | Zazaki | Ελληνικά | English | Esperanto | español | euskara | estremeñu | فارسی | suomi | français | galego | עברית | हिन्दी | hrvatski | magyar | հայերեն | interlingua | Bahasa Indonesia | italiano | 日本語 | 한국어 | Lëtzebuergesch | македонски | മലയാളം | norsk bokmål | नेपाली | Nederlands | norsk nynorsk | norsk | occitan | polski | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | slovenščina | shqip | српски / srpski | svenska | тоҷикӣ | ไทย | Türkçe | українська | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−
Category:Devanagari pronunciation 
Подигање податотека
Екатегорија на Викимедија
Категоријата се поврзува соИзговор,
деванагари
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци
Категория:Произношение деванагари (ru); Category:Devanagari pronunciation (en); Category:Devanagari pronunciation (en)