Category:Dolno Čičevo

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Долно Чичево 
село во Општина Градско, Македонија
ЕкспедицијаГрадско45.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело
Тековно наоѓалиште Општина Градско, Вардарски регион, Македонија
Население
  • 72
Надморска висина
  • 301 ±1 м
41° 30′ 00″ СГШ, 21° 54′ 00″ ИГД
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
დოლნო-ჩიჩევო (ka); Dolno Tchitchevo (fr); Dolno Tchitchevo (nan); Donje Čičevo (sh); Dolno Tchitchevo (nl); Çiçeva e Poshtme (sq); Долно Чичево (bg); Долно Чичево (mk); Доње Чичево (sr) Dorf in Nordmazedonien (de); fshat në Maqedoni (sq); village in Macedonia (en); قرية في مقدونيا (ar); село во Општина Градско, Македонија (mk); dorp in Noord-Macedonië (nl)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

A

Č

Податотеки во категоријата „Dolno Čičevo“

Прикажани се 2 од вкупно 2 податотеки во категоријата.