Category:Dolno Aglarci

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Dolno Aglartsi (fr); Dolno Aglarci (ceb); Dolno Aglartsi (nan); Dolno Aglarci (sh); Dolno Aglarci (sv); Долно Агларци (bg); Agllarci i Poshtëm (sq); Dolno Aglarci (en); Долно Агларци (mk); Долно Агларци (sr) village in Macedonia (en); Dorf in Nordmazedonien (de); село в Північній Македонії (uk); fshat në Maqedoni (sq); قرية في مقدونيا (ar); село во Општина Новаци (mk); dorp in Noord-Macedonië (nl)
Долно Агларци 
село во Општина Новаци
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело
Наоѓалиште Општина Новаци, Македонија
Се наоѓа на подрачјето наПелагонија
Население
  • 406 (1948)
  • 439 (1953)
  • 416 (1961)
  • 390 (1971)
  • 368 (1981)
  • 269 (1991)
  • 183 (1994)
  • 167 (2002)
Надморска висина
  • 583 m
41° 06′ 00″ СГШ, 21° 30′ 00″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Dolno Aglarci“

Оваа категорија содржи само една податотека.