Category:Dormition of the Theotokos Church (Vladievci)

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>Црква „Успение на Пресвета Богородица“ - Владиевци; Dormition of the Theotokos Church; црква во селото Владиевци; kerkgebouw in Noord-Macedonië</nowiki>
Црква „Успение на Пресвета Богородица“ - Владиевци 
црква во селото Владиевци
Подигање податотека
Е
Наречено по
НаоѓалиштеВладиевци, Општина Василево, Македонија
Епархија
Создадено
  • 1930
Вероисповед
Карта41° 31′ 08″ СГШ, 22° 35′ 39″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Dormition of the Theotokos Church (Vladievci)“

Прикажани се 2 од вкупно 2 податотеки во категоријата.