Category:Dough

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Deutsch: Teig, Teige, Teigarten
Тесто 
Pizza 1 bg.jpg
paste used in cooking
Wikipedia-logo-v2.svg Википедија
Поткласа наполупроизвод,
храна
Се состои од
Нормативна контрола
GND-ознака: 4184607-2
Википодатоци
Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

B

C

D

F

K

P

R

S

Y

  • [+] Yufka(1 К, 35 П)

Податотеки во категоријата „Dough“

Прикажани се 200 од вкупно 235 податотеки во категоријата.

(претходна страница) (следна страница)(претходна страница) (следна страница)