Category:Dr. Trifun Panovski Elementary School, Nižepole

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>Dr. Trifun Panovski Elementary School, Nižepole; Нижеполско училище; ПОУ „Д-р Трифун Пановски“ - Нижеполе; former branch elementary school in Nižepole, Bitola Municipality; مدرسة ابتدائية في بلدية بيتولا; поранешно подрачно основно училиште во Нижеполе, Општина Битола; Nižepole School; Нижеполско училиште</nowiki>
ПОУ „Д-р Трифун Пановски“ - Нижеполе 
поранешно подрачно основно училиште во Нижеполе, Општина Битола
Подигање податотека
Е
Е дел од
НаоѓалиштеНижеполе, Општина Битола, Македонија
Престанок на производството
  • 2011
Карта41° 00′ 41,09″ СГШ, 21° 14′ 45,79″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Dr. Trifun Panovski Elementary School, Nižepole“

Прикажани се 17 од вкупно 17 податотеки во категоријата.