Category:Dragov Dol

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Драгов Дол 
село во Општина Македонски Брод
Драгов Дол.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело,
населено место
Тековно наоѓалиште Општина Македонски Брод, Југозападен регион, Македонија
Население
  • 23 (2002)
Надморска висина
  • 510 м
41° 36′ 00″ СГШ, 21° 12′ 00″ ИГД
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Драгов Дол (sr); Драгов дол (bg); Dragov Dol (hu); Dragov Dol (fr); Dragi Dolli (sq); Dragov Dol (nan); Драгов Дол (mk); Dragov Dol (sh) Siedlung in Nordmazedonien (de); village in Macedonia (en); fshat në Maqedoni (sq); قرية في مقدونيا (ar); село во Општина Македонски Брод (mk); dorp in Noord-Macedonië (nl)

Податотеки во категоријата „Dragov Dol“

Прикажани се 12 од вкупно 12 податотеки во категоријата.