Category:Drenok

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Drenok (fr); درينوك (arz); Drenok (sv); Drenok (nan); Дренок (bg); Drenok (sh); Drenok (hu); Drenoku (sq); Drenok (de); Drenok (pt); Drenok (en); Drenok (nl); Дренок (mk); Дренок (Струга) (sr) Ort in Nordmazedonien (de); settlement in North Macedonia (en); fshat në Maqedoni (sq); قرية في مقدونيا (ar); село во Општина Струга (mk); stad in Noord-Macedonië (nl)
Дренок 
село во Општина Струга
Дренок МК 02.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело,
населено место
Наоѓалиште Општина Струга, Македонија
Население
  • 2 (2002, 1994)
  • 284 (1948)
  • 262 (1953)
  • 144 (1961)
  • 22 (1971)
  • 13 (1981)
  • 4 (1991)
Надморска висина
  • 1.096 m
41° 23′ 29,04″ СГШ, 20° 33′ 38,16″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 3 поткатегории од вкупно 3.

B

D

V

Податотеки во категоријата „Drenok“

Оваа категорија содржи само една податотека.