Category:Drenovci Monastery

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Drenovci Monastery (en); Црква „Св. Атанасиј“ - Дреновци (mk); Дреновски манастир (bg) monastery in Drenovci, Republic of Macedonia (en); دير في بلدية دولنيني، مقدونيا الشمالية (ar); Kloster in Nordmazedonien (de); манастирска црква на Дреновскиот манастир (mk) St. Athanasius Monastery (en)
Црква „Св. Атанасиј“ - Дреновци 
манастирска црква на Дреновскиот манастир
Црква „Св. Атанасиј“ - Дреновци.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Еманастир
Посветено на
Наоѓалиште Дреновци, Општина Долнени, Македонија
41° 28′ 23,81″ СГШ, 21° 32′ 40,49″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

A

Податотеки во категоријата „Drenovci Monastery“

Оваа категорија содржи само една податотека.