Category:Drenovo, Kavadarci

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>დრენოვო (კავადარცის თემი); Drenovo; Drenovo; Drenovo; Дреново (община Кавадарці); Drenovo; Drenovo; Дреново; Drenovo; Drenova; Дреново (Кавадаречко); Дреново (Кавадарци); vas v Makedoniji; ort i Nordmakedonien, Opsjtina Kavadarci; село в Північній Македонії, община Кавадарці; dorp in Noord-Macedonië; Dorf in Nordmazedonien; village in Macedonia; fshat në Maqedoni; قرية في مقدونيا; село во Општина Кавадарци; lungsod sa Kavadarci; Drenovo, Kavadarci</nowiki>
Дреново (Кавадаречко) 
село во Општина Кавадарци
Drenovo Kavadarsko Train Station WWI.JPG
Дреново во Општина Кавадарци.svg
Подигање податотека
Е
НаоѓалиштеОпштина Кавадарци, Македонија
Население
Надморска висина
  • 393 m
41° 25′ 10″ СГШ, 21° 53′ 20″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

Податотеки во категоријата „Drenovo, Kavadarci“

Оваа категорија содржи само една податотека.