Category:Drma (Badar)

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Бадеријана 
археолошко наоѓалиште во Македонија
Бадеријана 01.JPG
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Е археолошко наоѓалиште
Тековно наоѓалиштеОпштина Петровец, Бадар, Македонија
Нормативна контрола
Википодатоци

41° 52′ 23,16″ СГШ, 21° 40′ 44,04″ ИГД

Blue pencil.svg
Бадеријана (mk); Baderiana (en) archaeological locality in Macedonia (en); археолошко наоѓалиште во Македонија (mk); archeologische vindplaats in Macedonië (nl) Дрма, Бадаријана (mk)

Податотеки во категоријата „Drma (Badar)“

Прикажани се 17 од вкупно 17 податотеки во категоријата.