Category:Dukes of Lorraine

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>duca di Lorena; duque de Lorena; duc de Lorraine; δούκας της Λωρραίνης; герцаг Лятарынгіі; duc de Lorena; герцог Лотарингії; hertog van Lotharingen; герцог Лотарингии; Duke of Lorraine; Herzog von Lothringen; duque da Lorena; герцаг Латарынгіі; lotrinský vévoda; Duke of Lorraine; hertig av Lorraine; шляхецкі тытул; panovník Lotrinského vévodství; titre de noblesse; duque de Lotaringia; hertiginna av Lorraine; duchesse de Lorraine; Duchess of Lorraine</nowiki>
Duke of Lorraine 
Подигање податотека
Е
  • наследна титула
Поткласа на
Важи за
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 50 поткатегории од вкупно 50.

 

H

J

R

Страници во категоријата „Dukes of Lorraine“

Оваа категорија содржи само една страница.

Податотеки во категоријата „Dukes of Lorraine“

Прикажани се 6 од вкупно 6 податотеки во категоријата.