Category:Dupjani

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Doupyani (fr); Doupyani (nan); Dupjani (sh); Dipjani (sq); Дупяни (bg); Dupjani (en); Dupjani (hu); Дупјани (mk); Дупјани (sr) village in North Macedonia (en); Siedlung in Nordmazedonien (de); село во Општина Кичево, Македонија (mk); fshat në Maqedoni (sq); قرية في مقدونيا (ar); село в Північній Македонії (uk); dorp in Noord-Macedonië (nl)
Дупјани 
село во Општина Кичево, Македонија
Поглед на Дупјани.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело
Наоѓалиште Општина Кичево, Македонија
Население
  • 8 (2002)
Надморска висина
  • 892 m
41° 32′ 30,12″ СГШ, 21° 04′ 21″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

S

Податотеки во категоријата „Dupjani“

Прикажани се 8 од вкупно 8 податотеки во категоријата.