Category:Education in the United Kingdom

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
образовение во Велика Британија 
educational system
Е образовен систем
Категоријата се поврзува со образование,
Обединето Кралство
Тековно наоѓалиштеОбединето Кралство
Нормативна контрола
Википодатоци
Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 36 поткатегории од вкупно 36.

 

A

B

C

D

G

H

K

M

O

P

S

Податотеки во категоријата „Education in the United Kingdom“

Прикажани се 27 од вкупно 27 податотеки во категоријата.