Category:Emil Páleš

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search
Emil Páleš 
Slovak philosopher, writer and scientist
IMGP6447 Emil Páleš.JPG
Upload media
Date of birth24 January 1966
Bratislava
Country of citizenship
Educated at
Occupation
Award received
  • Boulder Prize (2008)
Authority control
Blue pencil.svg
Emil Páleš (sl); Emil Páleš (fr); Emil Páleš (sk); Emil Páleš (nl); Emil Páleš (ast); Emil Páleš (en); Emil Páleš (es); Emil Páleš (cs); Emil Páleš (ga) slovenský filozof (sk); Slovak philosopher, writer and scientist (en); slovenský filozof, spisovatel a vědec (cs); schrijver uit Slowakije (nl)
Čeština: RNDr. Emil Páleš, CSc. (* 24. ledna 1966 v Bratislavě) je slovenský vědec, filosof a představitel sofiologie, která usiluje o syntézu různých pramenů poznání (zjevení, rozumu a smyslové zkušenosti). Předmětem jeho výzkumu jsou psychologické, kulturní a přírodní vzorce tvořivosti a jejich časové zákonitosti v individuálních biografiích, ve světových dějinách a v evoluci přírody.
Slovenčina: RNDr. Emil Páleš, CSc. (* 24. január 1966, Bratislava) je slovenský predstaviteľ sofiológie, ktorá sa usiluje o syntézu rôznych prameňov poznania (zjavenia, rozumu a zmyslovej skúsenosti). Predmetom jeho výskumu sú psychologické, kultúrne a prírodné vzorce tvorivosti a ich časové zákonitosti v individuálnych biografiách, vo svetových dejinách a v evolúcii prírody.

Media in category "Emil Páleš"

The following 12 files are in this category, out of 12 total.