Category:Emirica

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Емирица 
village in Macedonia
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело
Тековно наоѓалиште Општина Кратово, Североисточен регион, Македонија
Надморска висина
  • 1.122 м
42° 04′ 58,08″ СГШ, 22° 18′ 45″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци
Emirica (hu); Emirica (pl); Emirica (sh); Emiritsa (fr); Емирица (bg); Emirica (sq); Emiritsa (nan); Емирица (mk); Емирица (sr) Dorf in Nordmazedonien (de); village in Macedonia (en); fshat në Maqedoni (sq); قرية في مقدونيا (ar); village in Macedonia (en); dorp in Noord-Macedonië (nl)

Податотеки во категоријата „Emirica“

Оваа категорија содржи само една податотека.