Category:Fališe

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Faliché (fr); Fališe (sco); Fališe (ceb); Faliché (nan); Fališe (en); Fališe (sh); Фалише (bg); Falisje (nl); Falishti (sq); Falisje (sv); Fališe (en-gb); Fališe (en-ca); Фалише (mk); Фалише (sr) Siedlung in Nordmazedonien (de); village in North Macedonia (en); fshat në Maqedoni (sq); село во Општина Тетово (mk); село в Північній Македонії (uk); nederzetting in Noord-Macedonië (nl) Falise (en); Falise (sco); Falishi (sq); Falise (en-ca); Фалиш (mk); Falise (en-gb)
Фалише 
село во Општина Тетово
Sv. Atanasij - Falishe 01.JPG
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело
Наоѓалиште Општина Тетово, Македонија
Население
  • 210 (1948)
  • 260 (1953)
  • 294 (1961)
  • 320 (1971)
  • 510 (1981)
  • 570 (1991)
  • 565 (1994)
  • 546 (2002)
Надморска висина
  • 503 m
  • 431 m
41° 58′ 48,36″ СГШ, 21° 00′ 20,88″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

A

Податотеки во категоријата „Fališe“

Прикажани се 4 од вкупно 4 податотеки во категоријата.